چند وقتی پیش بود که پس از مدتی جستجو توانستم نسخه ای از آلبوم ( سر انجام ) از هنرمند و آهنگساز ،  کارن همایونفر را که مجموعه موسیقی متن فیلمهایی بود که او ساخته است را تهیه کنم و بار دیگر به قدرت و تاثیرگذاری موسیقی و اینکه به نظرم و برخلاف رویه بسیاری از کارگردانان سینما ( مثل عباس کیا رستمی  و طرفداران سبک فیلمسازی او ) که موسیقی در فیلم را عنصری به کل  زاید و جهت دهنده به عواطف و احساسات مخاطب می دانند ، همچنان یکی از ضروری ترین و چه بسا همراه ترین عنصر و هنری است که در اختیار فیلمسازی قرار گرفته و می تواند به خوبی بازگو کننده دنیای اثر و ذهنیات فیلمساز باشد.

آلبوم سر انجام در دو سی دی مشتمل بر 48 تراک که از 12 فیلمی که همایونفر موسیقی آنها را ساخته است ، تشکیل شده که فیلمهایی چون جرم ، اسب حیوان نجیبی است ، ژانی گل ، سوت پایان ، خاک آشنا ، قصه پریا ، زادبوم ، مرگ کسب و کار من است ، یکی از ما دونفر، شب واقعه ، از دور دست و در پایان گزارش یک جشن می باشد. نکته جالب و امیدوار کننده ، تنوع و گوناگونی تم های اثرات است که نشان از قدرت بالا و استعداد و خلاقیت همایونفر به عنوان یکی از ارزشمندترین افرادی که در حوزه موسیقی متن فیلم به فعالیت مشغولند را نشان میدهد. در این بین موسیقی بسیار زیبا و تاثیر گذار فیلمهای اسب حیوان نجیبی است ، جرم و البته از همه دلنواز تر موسیقی فوق العاده فیلم قصه پریاست.

البته چندی پیش و برای اولین بار شاهد بودیم که او به چه زیبایی و چه قدر راحت و به مانند بازیگران حرفه ای در فیلم خوب عبدالرضا کاهانی ( اسب حیوان نجیبی است ) به ایفای نقش پرداخته بود تا نشان دهد که حتی می تواند در عرصه هنرپیشگی نیز حرفهایی برای گفتن داشته باشد. نکته قابل ذکر دیگر تنوع و شناخت قابل توجه کارن از کارکردن با کارگردانان متفاوت است ( چه به لحاظ فرم و چه از حیث مضمون در خدمت فرم ) برای مثال او در فیلم فریدون جیرانی همان قوت فیلم کاهانی را دارد و به همان اندازه در موسیقی فیلم حاتمی کیا . به یاد دارم حدود یک دهه پیش نیز او با ساخت موسیقی سریال پلیس جوان در میان مردم شناخته شدو توانست گام به گام خود را در میان بزرگان این عرصه جای دهد بزرگانی چون زنده یاد بابک بیات ، اسفندیار منفرد زاده ، مرحوم مرتضی حنانه ، واروژان ،  فریبرز لاچینی ، ناصر چشم آذر ، مجید انتظامی ، فرهاد فخرالدینی ، حسین علیزاده ، ارسلان کامکار ، محمد رضا علیقلی ، کامبیز روشن روان ، فریدون ناصری ، احمد پژمان ، هرمز فرهت ، لوریس چکناورایان ، شیدا قرچه داغی ة بابک افشار ، و..  

کارن همایونفر در توضیح این آلبوم گفته است: «کودکی ام به فیلم های وسترن قد نمی دهد که عاشقانه دوستشان داشته باشم.اما کوچک که بودم سینمایی بود به اسم سینما دیاموند ،کنار کمپانی بی ام و روبروی امجدیه سابق.و آن دوران سینما چه چیز خوبی بود.جنگ ستارگان ،کینگ کنگ،قصه عشق وبانی و کلاید، لویی دو فونس، جاده،و... آلن دلون هنوز جوان بود.از سینما که بیرون می آمدم سست بود این زانوها پایم انگار روی زمین نبود.و چه شبهایی بود شبهایی که سینما رفته بودم تا صبح رویا ،شمشیرهای لیزری،نجات دادن دوچرخه دخترهمسایه از دست بچه ها ی مزاحم به روش کلینت ایستوود. از این خیال بافی ها با موتیف جاودانه برخورد نزدیک از نوع سوم که میشد با پیانوی خانه زد.بعدها سینما سینه موند و همسایه اش پارامونت که چه والت دیسنی هایی داشت و عجب بوی پاپ کورن و بلالی آنجاها بود. صدای انقلاب هم می آمد .سینما بولوار و گوزن ها،پولیدور و از نفس افتاده،حباب با عینک سه بعدی و پدرخوانده که هنوز یک بود.و خبر رکس آبادان بود و فیلم های بعدی را که با ترس دیدم و گاهی تجربه چسبیدن به درسالن تاریک سینما اما ترس از آتش هم نمیتواند چشمت را از این پرده بگیرد. آتش ،آتش است حتی در سینمای فضای باز کانون یا درایو این سینمای متل قو. سینمایی دیگر نسوخت فقط چیزی درون ما میسوخت.چقدر زشت بود رفتار من .ناسلامتی عاشقانه ی داشتم به نام پیانو که با زندگی،کودکی،رویا وعاشقانه هایم گره خورده بود.انصاف نبود خیانت کردن به موسیقی .عاشق چیز دیگر شدن که از جنس نور است و صدا نیست.دو عاشقانه که در یک دل جا نمی شود.سالها کنار پنجره ایستادن و فوتبال بازی کردن سرخوشانه ی هم محلی هارابا لذت تمرین پیانو عوض نکردم گویا بیماری اختصاصی من بود که کشید تا غربت سرزمین های دیگر . شکر میکنم که موسیقی سر انجام مرا با خود برد اما دلم را نشکست و مرا دوباره رساند به سینما تا شاید بخشی از خاطره تصویری و صدایی شما باشم نزدیک به بیست سال و شاید بعضی هایتان با ترانه هایم عاشق شوید شریک یکدیگربشویم جایی ،لحظه ی . این دوازده کار موسیقی فیلم ۲ سال اخیر سهم عاشقی من است به سینما ،موسیقی و شما که نازنین هستید»